KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KOBU
XIX MIĘDZYNARODOWY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W KARATE TRADYCYJNYM
GŁUCHOŁAZY 13.12.2015

Thumb

W niedzielę 13.12.2015 odbył się XIX Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej w Karate Tradycyjnym organizowany przez Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego . W turnieju wzięło udział 9 klubów z Polski ( Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego, KKT BUDOKAN Opole, Kluczborski Klub Karate, KKT "Pszczółka" Wieluń, KS HIKARI Oleśnica, Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław, MUKS Bytom i KKT "Kobu-Wrocław" oraz 3 kluby z Czech (Klub Karate Tradycyjnego SKP z Vsetina , Klub Karate Tradycyjnego z Ostrawy, Klub Karate Tradycyjnego ze Zlatych Hor). W turnieju uczestniczyło blisko 150 zawodników.

Nasz klub KKT "Kobu-Wrocław reprezentowało 12 uczestników : Anna Fall, Weronika Misiaszek, Patrycja Pańczyk, Oliwia Karolewska, Jędrzej Misiaszek, Filip Gągała, Maksymilian Bojarowski, Dawid Gągała, Wojciech Krupacki, Piotr Kurcz i Szymon Bęczkowski. W konkurencji kata nasi podopieczni wywalczyli 4 złote medale (Oliwia Karolewska, Filip Gągała, Wojciech Krupacki i Roch Kupczak), 3 srebrne ( Anna Fall, Wernika Misiaszek i Jędrzej Misiaszek), 1 brązowy medal (Patrycja Pańczyk).

W konkurencji kumite złote medale wywalczyli Anna Fall i Jędrzej Misiaszek. Miło nam było usłyszeć, że Anna Fall została najlepszą zawodniczką turnieju. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy nasz klub zajął 2 miejsce w klasyfikacji medalowej całego turnieju. Pierwsze miejsce wywalczył Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego, a na trzecim miejscu podium uplasował się Kluczborski Klub Karate.