AKTUALNOŚCI
KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KOBU
MŚ KRAKÓW 2016

Thumb

Kraków 14-15 października 2016 roku był wielkim wydarzeniem dla naszych podopiecznych. W tych dniach reprezentanci naszego klubu KKT "Kobu"-Wrocław w składzie: Patrycja Pańczyk, Anastazja Nikiforów, Oliwia Karolewska, Maja Majchrzak, Wojciech Krupacki, Roch Kupczak, Piotr Kurcz, Szymon Bęczkowski i Ignacy Makar walczyli z innymi zawodnikami na II Pucharze Świata Dzieci. Wszystkie dzieci zaprezentowały się świetnie - na matach pokazały hart ducha, dynamikę i siłę.Przezwyciężyły wewnętrzną tremę i pokazały wysoki poziom swoich umiejętności. Zabrakło im jedynie doświadczenia, gdyż dla zdecydowanej większości naszych zawodników był to pierwszy start w zawodach o tak wysokiej randze i z tak znakomitymi karatekami z całego świata. Tym bardziej cieszy, że uplasowali się na wysokich pozycjach w swoich kategoriach. Największy sukces odnieśliśmy w kategorii Kata indywidualne dziewcząt (6 kyu), w której nasza zawodniczka Oliwia Karolewska zdobyła tytuł Mistrzyni Świata. Należy dodać, że dzieci dopingowały sobie wzajemnie.

Równocześnie w tym samym miejscu (Tauron Arena Kraków) nasi podopieczni, który są już w składzie Kadry narodowej PZKT, Anna Fall -1 Dan i Mikołaj Kaim- 1 Dan, rozgrywali swoje walki w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym Kraków Orlen 2016 oraz XXIII Mistrzostwach Europy Karate Fudokan.

Ania pokazała wielki kunszt w konkurencji Kumite. W pierwszym dniu turnieju w Mistrzostwach Europy drużyna w składzie: Julia Bittner(MUKS Bytom), Agata Kalinowska (Lubelski KKT), Matylda Jaszczak(KK"44" Łódź) , Anna Fall (KKT "Kobu" Wrocław ) wywalczyła Mistrzostwo Europy. Drugiego dnia Ania występowała w konkurencji kumite indywidualne kobiet,w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnymi zdobyła tytuł Mistrzyni Świata.

Mikołaj Kaim występując w konkurencji kata indywidualne na Mistrzostwach Świata,zajął wysoką piątą lokatę. Jego klasyfikacja jest satysfakcjonująca, bowiem kategoria ta była bardzo liczna, a zawodnicy prezentowali na macie wysoki poziom umiejętności szczególnie technicznych.

Drugiegodnia zawodów, nasi zawodnicy uczestniczyli w oficjalnym otwarciu Mistrzostw, z dumą reprezentowali orzełki na swoich karategach wśród ponad 2000 zawodników z 38 państw, z całego Świata.

Reasumując Mistrzostwa Świata, II Puchar Świata Dzieci i XXIII Mistrzostwa Europy przejdą do historii jako udane starty reprezentantów naszego klubu KKT "Kobu" -Wrocław. Już szykujemy się do startów w Okinawie