ARCHIWUM

Thumb

ARCHIWUM
KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KOBU
XVI OGÓLNOPOLSKI PUCHAR DZIECI W KARATE TRADYCYJNYM
ORLEN 2016

ThumbW dniach 4-5 czerwca 2016 w Hali Widowiskowo-Sportowej Globus w Lublinie odbył się XVI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2016


Nasz klub KKT "Kobu" -Wrocław reprezentowało 6 zawodników - Patrycja Pańczyk, Oliwia Karolewska, Roch Kupczak, Wojtek Krupacki, Piotr Kurcz i Szymon Bęczkowski.


Po oficjalnym otwarciu zawodów, przywitaniu dygnitarzy rozpoczęto wspólną rozgrzewkę prowadzoną przez sensei Andrzeja Maciejewskiego i transmitowaną przez telewizję. Potem sprawnie podzielono dzieci na grupy zawodnicze i przystąpiono do sportowej rywalizacji. Pierwszego dnia na macie stanęli najmłodsi. Nie brakowało jednak sportowych emocji, bowiem wszyscy młodzi karatecy wykazali się zaangażowaniem i z zacięciem walcząc z przeciwnikiem. Taką postawę prezentował również nasz klubowy zawodnik Szymon Bęczkowski. Był to Jego debiut na Pucharze Polski tym bardziej cieszy i satysfakcjonuje ilość wygranych przez Niego walk.


Otwierając drugi dzień zmagań na macie sensei Andrzej Maciejewski zapowiedział, że tym razem o medale nie będzie tak łatwo, ale będzie to piękne widowisko sportowe na wysokim poziomie, bowiem dziś zostanie docenione całoroczneprzygotowanie do startów, wysiłek i praca każdego zawodnika. Przypomniał również, że oprócz zaangażowania, pracy i wysiłku potrzebne jest szczęście. I właśnie tylko tego szczęścia zabrakło kilku naszym zawodnikom. Z dumą jednak podziwialiśmy ich profesjonalne występy, spokój, opanowanie. Jednym słowem z sercem stawali na macie podejmując walkę. Za to ogromnie dziękujemy i gratulujemy.


Natomiast najbardziej waleczni okazali się - Oliwia Karolewska zdobywając tytuł Mistrzyni Polski 2016 oraz Roch Kupczak zajmując III miejsce na podium i zdobywając brązowy medal. Serdeczne podziękowania i gratulacje.


Te sukcesy nie byłyby możliwe bez pracy trenerów kadry i zaangażowania młodych trenerek Natalii Giebułtowicz i Mai Wójcik, którym składamy podziękowania.


Tradycyjnie dziękujemy też rodzicom za wsparcie w organizację wyjazdu i doping z trybun. To oni zadbali o relaks dla karateków, w ciągu tych dwóch dni startowych. Oczywiście oprócz aktywnych form spędzania czasu wolnego zdecydowanie preferowanych przez dzieci, zorganizowano im wyjście do kina. Wszystkie te atrakcje i wspólne posiłki okazały się wspaniałą formą integracji.


Miało to wyraz we wzajemnym dopingowaniu się na macie, wspieraniu klubowych koleżanek i kolegów nawet tuż przed wejściem na matę.


Pełni nowych doświadczeń wracamy na treningi.


Podziękowania dla organizatorów Pucharu Polski za niezwykle sprawną organizację i profesjonalizm.


Zapraszamy do galerii

KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KOBU kobu.pl