KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KOBU
X OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO
KARATE TRADYCYJNE

Thumb

30.04.2016 w Głuchołazach zostały rozegrane X Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym, zorganizowane przez Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego. W turnieju wzięło udział ponad 200 uczestników z 17 klubów. Na zaproszenie organizatora w turnieju wzięły udział kluby z Czech, województwa śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i opolskiego :

Akademia Karate Tradycyjnego z Albrechtic, Akademia Karate Tradycyjnego ze Zlatych Hor, Akademia Karate Tradycyjnego z Opola, Klub Karate Tradycyjnego BUDOKAN Opole, Kluczborski Klub Karate Tradycyjnego, Klub Karate Tradycyjnego z Byczyny, Klub Karate Tradycyjnego z Wołczyna, Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław, Dolnośląska Akademia Karate Tradycyjnego z Wrocławia, Klub Karate Tradycyjnego KOBU z Wrocławia, Krakowski Klub Karate Tradycyjnego, Klub Karate Tradycyjnego MUKS z Bytomia, Klub Karate Tradycyjnego KS "Pszczółka" z Wielunia, Klub Karate Tradycyjnego HIKARI z Oleśnicy, Klub Karate Tradycyjnego NIDAN z Zielonej Góry, Klub Karate Tradycyjnego SENTO-KN z Chocianowa i Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego Gospodarz Turnieju.

Rozgrzewkę przed rozpoczęciem Mistrzostw poprowadził sensei Łukasz Wójcik (4 DAN, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata w konkurencji kumite). Godzinny trening podzielony został na 2 części. W pierwszej wzięli udział wszyscy zawodnicy, którzy wykonywali ćwiczenia rozgrzewające, elementy kihonu oraz kata. W drugiej części na macie pozostali startujący w konkurencji kumite, którzy przypomnieli sobie zasady walki oraz podstawowe techniki.

Na mistrzostwach nasz Klub KKT Kobu-Wrocław reprezentowało 11 zawodników (Anna Fall, Patrycja Pańczyk, Oliwia Karolewska, Maja Majchrzak, Łukasz Makar, Dawid Majchrzak, Roch Kupczak, Damian Szymczyszyn, Piotr Kurcz, Szymon Bęczkowski, Ignacy Makar), którzy w rozegranych potyczkach w kata i w kumite zdobyli łącznie 8 krążków.

Konkurencja Kata: Złoto - Roch Kupczak; Srebro Oliwia Karolewska; Brąz Anna Fall, Patrycja Pańczyk, Łukasz Makar, Piotr Kurcz i Szymon Bęczkowski.

Konkutencja Kumite - brąz Łukasz Makar.

W generalnej punktacji zajęliśmy 8 miejsce (11 pkt.), a na podium stanęły następujące Kluby:

I miejsce zajął Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego zdobywając 61 pkt.

II miejsce zajął Klub Karate Tradycyjnego "HIKARI" z Oleśnicy zdobywając 40 pkt.

III miejsce zajęły Kluczborski Klub Karate zdobywając 31 pkt.

Jak wspomnieliśmy reprezentacja liczyła 11 zawodników jednak w ich tle działał jeszcze jeden dwunasty. Tym cichym zawodnikiem klubu Kobu - Wrocław była sensei Natalia Giebułtowicz, która przed każdą walką dopingowała zawodników z naszego klubu przekazując im pozytywną energię. Wpierała przed i podtrzymywała na duchu po walce (niezależnie od tego jaki był ostateczny wynik). Dziękujemy jej za zaangażowanie, pozytywne nastawienie i indywidualne podejście do swoich podopiecznych podczas turnieju.

Dziękujemy również rodzicom za wspaniała postawę podczas mistrzostw i doping podczas walk.

Oczywiście efekty nie byłyby możliwe bez zaangażowania naszych sensei podczas treningów.

Do zobaczenia na następnych zawodach. Oss.