XIII Puchar Mistrza – Turniej Karate Tradycyjnego

 

W dniu 19.09.2020 odbył się XIII Puchar Mistrza – Turniej Karate Tradycyjnego poświęcony pamięci Sensei Hidetaki Nishiyamy.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów z całej Polski. Zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych. Turniej został rozegrany dla grup wiekowych A – junior młodszy, B – junior, C – młodzieżowiec, D – senior. Grupy wiekowe były podzielone na chłopców i dziewczęta i we wszystkich grupach odbyły się konkurencje kata indywidualne oraz kumite indywidualne, w grupach B, C oraz D – dodatkowo odbyła się konkurencja Fukugo. Połączone grupy wiekowe A+B oraz C+D zmierzyły się w konkurencjach drużynowych enbu mężczyzna/mężczyzna oraz enbu mężczyzna/kobieta, a także kata drużynowe, kumite drużynowe. Po raz pierwszy na zawodach odbyły się także konkurencje senior 35+ z podziałem na stopnie zaawansowania oraz na mężczyzn i kobiety.

Głównym organizatorem zawodów był Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław – Stowarzyszenie. Patronat nad zawodami objęli Prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego Pan Paweł Janusz, Prezydent Miasta Wrocławia Pan Jacek Sutryk i Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski.

Głównymi partnerami turnieju był: Urząd Miejski Wrocławia, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego, Polska Unia Karate Tradycyjnego.

 

Wyniki XIII Pucharu Mistrza – Turnieju Karate Tradycyjnego

 

Junior młodszy – Kata Indywidualne Kobiety

Miejsce I – Pogorzelska Julian – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Milanowska Oliwia – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce III – Pękala Oliwia – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Junior młodszy – Kumite Indywidualne Kobiety

Miejsce I – Milanowska Oliwia – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce II – Pogorzelska Julia – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Bartkiewicz Patrycja – UKS Pomeria Szczecin

 

Junior młodszy – Kata Indywidualne Mężczyźni

Miejsce I – Fierdak Mikołaj – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Janusz Wiktor – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

 

Junior młodszy – Kumite Indywidualne Mężczyźni

Miejsce I – Janusz Wiktor – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Ryń Michał – Zamojski Klub Karate Tradycyjnego

Miejsce III – Jędrzejczyk Dawid – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

 

Junior – Kata Indywidualne – Kobiety

Miejsce I – Łyżwińska Joanna – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Serwatka Berenika – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
Miejsce III – Niewiadomska Patrycja – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

 

Junior – Kumite Indywidualne – Kobiety

Miejsce I – Niewiadomska Patrycja – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce II – Serwatka Berenika – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

Miejsce III – Sitarz Martyna – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

 

Junior – Fukugo – Kobiety

Miejsce I – Łyżwińska Joanna – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Niewiadomska Patrycja – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce III – Serwatka Berenika – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

 

Junior – Kata Indywidualne – Mężczyźni

Miejsce I – Szelągowski Jan – Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI

Miejsce II – Hopke Mikołaj – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce III – Pasztaleniec Jakub – Klub Karate Tradycyjnego CHIDORI

 

Junior – Kumite Indywidualne – Mężczyźni

Miejsce I – Szelągowski Jan – Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI

Miejsce II – Hurba Jakub – Klub Karate Tradycyjnego CHIDORI

Miejsce III – Nowak Dawid – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Junior – Fukugo – Męźczyźni

Miejsce I – Szelągowski Jan – Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI

Miejsce II – Nowak Dawid – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Pasztaleniec Jakub – Klub Karate Tradycyjnego CHIDORI

 

Młodzieżowiec – Kata Indywidualne – Kobiety

Miejsce I – Dumieńska Iga – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Szerafin Wioleta – Zamojski Klub Karate Tradycyjnego

Miejsce III – Janusz Natalia – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Młodzieżowiec – Kumite Indywidualne – Kobiety

Miejsce I – Dumieńska Iga – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Bąk Daria – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce III – Serwatka Andżelika – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

 

Młodzieżowiec – Fukugo – Kobiety

Miejsce I – Dumieńska Iga – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Bąk Daria – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce III – Serwatka Andżelika – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

Miejsce III – Szerafin Wioleta – Zamojski Klub Karate Tradycyjnego

 

Młodzieżowiec – Kata Indywidualne – Mężczyźni

Miejsce I – Obiala Jakub – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce II – Wilkosz Arkadiusz – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Bednarz Jan – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Młodzieżowiec – Kumite Indywidualne – Mężczyźni

Miejsce I – Obiala Jakub – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce II – Horski Filip – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce III – Wiśniak Daniel – Dolnośląska Akademia Karate we Wrocławiu

 

Młodzieżowiec – Fukugo – Mężczyźni

Miejsce I – Obiala Jakub – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce II – Bednarz Jan – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Wilkosz Arkadiusz – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Senior – Kata Indywidualne – Kobiety

Miejsce I – Sajdutka Agnieszka – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce II – Goch Katarzyna – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce III – Przewoźnik Paulina – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Senior – Kumite Indywidualne – Kobiety

Miejsce I – Sajdutka Agnieszka – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce II – Goch Katarzyna – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce III – Sadowska Roksana – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

 

Senior – Fukugo – Kobiety

Miejsce I – Sajdutka Agnieszka – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce II – Sadowska Roksana – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce III – Goch Katarzyna – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

 

Senior – Kata Indywidualne – Mężczyźni

Miejsce I – Staszak Wiktor – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Tomasik Paweł – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Sobiechowski Eryk – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

 

Senior – Kumite Indywidualne – Mężczyźni

Miejsce I – Tomasik Paweł – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Bury Kamil – Klub Karate Tradycyjnego CHIDORI

Miejsce III – Staszak Wiktor – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Senior – Fukugo – Mężczyźni

Miejsce I – Tomasik Paweł – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Staszak Wiktor – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Dzierżanowski Piotr – Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław

Miejsce III – Bury Kamil – Klub Karate Tradycyjnego CHIDORI

 

Senior 35+ – 8-4 kyu Kata Indywidualne – Kobiety

Miejsce I – Wiecha Monika – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Macioszek Sylwia – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomie

Miejsce III – Szustak – Szymańska Ewa – Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI

 

Senior 35+ 3 kyu-dan Kata Indywidualne – Kobiety

Miejsce I – Mleko Anna – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Fierdak Marta – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Luberta Dorota – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Senior 35+ – 8-4 kyu – Kata Indywidualne – Mężczyźni

Miejsce I – Wacek Grzegorz – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce II – Pędzisz Wiesław – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Daczyński Radosław – Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław

 

Senior 35+ – 3kyu – dan – Kata Indywidualne – Mężczyźni

Miejsce I – Avramenko Valentyn – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Luberta Jerzy – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Sarzyński Adam – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

 

Konkurencje Drużynowe:

 

Junior młodszy + Junior – Kata Drużynowe – Kobiety
Miejsce I – Pogorzelska Julia, Łyżwińska Joanna, Pękala Oliwia – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Krause Rita, Liberacka Zofia, Kraszkiewicz Daria – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce III – Bartkiewicz Patrycja, Patan Aleksandra, Snopek Julia – UKS Pomeria Szczecin

 

Junior młodszy + Junior – Kata Drużynowe – Mężczyźni

Miejsce I – Nowak Dawid, Pawelec Jakub, Luberta Mieszko – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Bąk Jakub, Michno Sebastian, Skoczylas Jakub – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce III – Janusz wiktor, Kosek Patryk, Fierdak Mikołaj – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Młodzieżowiec + Senior – Kata Drużynowe – Kobiety

Miejsce I – Cieplińska Marta, Miszkurka Joanna, Sadowska Roksana – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce II – Dumieńska Iga, Janusz Natalia, Przewoźnik Paulina – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Sajdutka Agnieszka, Gocha Katarzyna, Bąk Daria – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

 

Młodzieżowiec + Senior – Kata Drużynowe – Mężczyźni

Miejsce I – Staszak Wiktor, Tomasik Paweł, Bednarz Jan – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Hopke Mikołaj, Sobiechowski Eryk, Obiala Jakub – Klub Karfate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce III – Avramenko Valentyn, Luberta Jerzy, Wilkosz Arkadiusz – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Junior młodszy + junior – Kumite Drużynowe – Kobiety

Miejsce I – Krause Wiktoria, Liberacka Zofia, Kraszkiewicz Daria, Niewiadomska Patrycja – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce II – Łyżwińska Joanna, Pogorzelska Julia, Pękala Oliwia, Datka Izabela – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Bartkiewicz Patrycja, Patan Aleksandra, Snopek Julia – UKS Pomeria Szczecin

 

Junior młodszy + Junior – Kumite Drużynowe – Mężczyźni

Miejsce I – Nowak Dawid, Pawelec Jakub, Kosek Pat4ryk, Janusz Wiktor – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Ryń Szymon, Ryń Mikołaj, Karwina Miłosz – Zamojski Klub Karate Tradycyjnego

Miejsce III – Fierdak Mikołaj, Luberta Mieszko, Sopka Piotr, Suś Jakub – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Młodzieżowiec + Senior – Kumite Drużynowe – Kobiety

Miejsce I – Cieplińska Marta, Miszkurka Joanna, Sadowska Roksana – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce II – Dumieńska Iga, Janusz Natalia, Mleko Anna, Przewoźnik Paulina – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Sajdutka Agnieszka, Goch Katarzyna, Bąk Daria, Szpyrka Katarzyna – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

 

Młodzieżowiec + Senior – Kumite Drużynowe – Mężczyźni

Miejsce I – Luberta Jerzy, Ropka Łukasz, Wilkosz Arkadiusz, Avramenko Valentyn – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Staszak Wiktor, Tomasik Paweł, Wilkosz Arkadiusz, Bednarz Jan – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Hopke Mikołaj, Sobiechowski Eryk, Obiala Jakub – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

 

Junior młodszy + Junior – Enbu – Mężczyzna/Kobieta

Miejsce I – Pogorzelska Julia, Janusz Wiktor – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Milanowska Oliwia, Bąk Jakub – Akademia Sportu CHIKARA

Miejsce III – Krause Rita, Hopke Mikołaj – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

 

Junior Młodszy + Junior – Enbu – Mężczyzna/Mężczyzna

Miejsce I – Fierdak Mikołajk, Pawelec Jakub – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Bąk Jakub, Skoczylas Jakub – Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów

Miejsce III – Hurba Jakub, Pasztaleniec Jakub – Klub Karate Tradycyjnego CHIDORI

 

Młodzieżowiec + Senior – Enbu – Kobieta/Mężczyzna

Miejsce I – Sajdutka Agnieszka, Ramot Piotr – Akademia Sportu CHIKARA

Miejsce II – Janusz Natalia, Staszak Wiktor – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce III – Dumieńska Iga, Tomasik Paweł – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

Młodzieżowiec + Senior – Enbu – Mężczyzna/Mężczyzna

Miejsce I – Staszak Wiktor, Tomasik Paweł – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Miejsce II – Sobiechowski Eryk, Obiala Jakub – Klub Karate Tradycyjnego KUMADE

Miejsce III – Bednarz Jan, Wilkos Arkadiusz – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

 

KOMUNIKAT KOŃCOWY ZAWODÓW:

 

Zał. nr 2 – regulamin

JUNIOR MŁODSZY: 14-15 lat
(ur. 2006, 2005)
stopień: 6 kyu-1 dan
Kata indywidualne dziewcząt
Kata indywidualne chłopców
Eliminacje – Kata do wyboru: Bassai Dai, Ji-On,
Kan-Ku Dai, En-Pi, w finale dowolne kata
mistrzowskie wg przepisów PUKT, inne niż w
eliminacjach.

Kumite indywidualne dziewcząt Eliminacje: Ko-go Kumite, od półfinału Jiyu
Kumite
Kumite indywidualne chłopców Eliminacje: Ko- go Kumite od półfinału: Jiyu
Kumite

 

JUNIOR: 16-17 lat
(ur. 2004, 2003)
stopień: 6 kyu- 1 dan
Kata indywidualne dziewcząt
Kata indywidualne chłopców
Eliminacje – kata do wyboru: Bassai Dai, Ji-On,
Kan-Ku Dai, En-Pi, w finale dowolne kata
mistrzowskie wg przepisów PUKT, inne niż w
eliminacjach.
Fuku-go dziewcząt Kitei, eliminacje Kogo kumite, od ćwierćfinału Jiyu
Kumite
Fuku- go chłopców Kitei, eliminacje kogo kumite, od ćwierćfinału Jiyu
Kumite
Kumite indywidualne dziewcząt Eliminacje: Ko- go Kumite od ćwierćfinału: Jiyu
Kumite
Kumite indywidualne chłopców Eliminacje: Ko- go Kumite od ćwierćfinału: Jiyu
Kumite

 

JUNIOR MŁODSZY + JUNIOR
konkurencje połączone
1/ Kata drużynowe dziewcząt (dowolne kata mistrzowskie wg przepisów PUKT, w finale inne niż w
eliminacjach z bunkai)
2/ Kata drużynowe chłopców (dowolne kata mistrzowskie wg przepisów PUKT, w finale inne niż w
eliminacjach z bunkai)
3/ Kumite drużynowe dziewcząt – jiyu kumite
4/ Kumite drużynowe chłopców – jiyu kumite
5/ En – bu chłopiec/chłopiec
6/ En-bu chłopiec/dziewczyna

 

MŁODZIEŻOWIEC: 18-19-20 lat
(ur. 2002, 2001, 2000)
stopień: 3 kyu- dan
Kata indywidualne kobiet dowolne kata mistrzowskie wg przepisów
PUKT, w finale inne niż w eliminacjach.
Kata indywidualne mężczyzn dowolne kata mistrzowskie wg przepisów
PUKT, w finale inne niż w eliminacjach.
Fuku- go kobiet Kitei, Jiyu Kumite
Fuku- go mężczyzn Kitei, Jiyu Kumite
Kumite indywidualne kobiet Jiyu Kumite, finał sanbon shobu (3 mecze)
Kumite indywidualne mężczyzn Jiyu Kumite, finał sanbon shobu (3 mecze)

 

SENIOR: 21 lat i starsi
(ur. 1999 i wcześniej)
stopień: 3 kyu- dan
Kata indywidualne kobiet dowolne kata mistrzowskie wg przepisów
PUKT, w finale inne niż w eliminacjach.
Kata indywidualne mężczyzn dowolne kata mistrzowskie wg przepisów
PUKT, w finale inne niż w eliminacjach.
Fuku- go kobiet Kitei, Jiyu Kumite
Fuku- go mężczyzn Kitei, Jiyu Kumite
Kumite indywidualne kobiet Jiyu Kumite, finał sanbon shobu (3 mecze)
Kumite indywidualne mężczyzn Jiyu Kumite, finał sanbon shobu (3 mecze)

 

MŁODZIEŻOWIEC + SENIOR
konkurencje połączone
1/ En- bu kobieta/ mężczyzna- przepisy PUKT en-bu
2/ En- bu mężczyzna/ mężczyzna- przepisy PUKT en-bu
3/Kata drużynowe kobiet: (dowolne kata mistrzowskie wg przepisów PUKT, w finale inne niż w
eliminacjach z bunkai)
4/Kata drużynowe mężczyzn (dowolne kata mistrzowskie wg przepisów PUKT, w finale inne niż
w eliminacjach z bunkai)
5/ Kumite drużynowe mężczyzn- Jiyu Kumite
6/ Kumite drużynowe kobiet- Jiyu Kumite

 

SENIOR 35 +: 35 lat i starsi
(ur. 1985 i wcześniej)
stopień: 8-4 kyu
3 kyu- dan
Kata indywidualne kobiet
Kata indywidualne mężczyzn
3 kyu – Dan
dowolne kata mistrzowskie wg przepisów
PUKT, w finale inne niż w eliminacjach.
8 – 4 kyu kata heian 1-5 lub dowolne kata
mistrzowskie wg przepisów PUKT, w finale
inne niż w eliminacjach.