Historia KTT KOBU

Klub Karate Tradycyjnego „KOBU” Wrocław powstał w lutym 2007 roku.

Jest stowarzyszeniem przynależącym do Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, które zrzeszone jest w Międzynarodowej Organizacji Karate Tradycyjnego (World Traditional Karate Federation – WTKF). Inicjatywa jego założenia zrodziła się w wyniku dostrzeżenia możliwości zaspokojenia potrzeb lokalnego społeczeństwa w zakresie dbania o swoją kondycję fizyczną poprzez uprawianie karate tradycyjnego.

KKT „KOBU” Wrocław został założony przez Senseia Łukasza Wójcika, wielokrotnego medalisty. Zajęcia w klubie odbywają się w szkołach, w różnych częściach miasta i są prowadzone przez doświadczonych instruktorów, a dzieci i młodzież biorą udział w licznych turniejach, zawodach oraz różnych projektach. Są prowadzone także zajęcia dla przedszkolaków „Mały Karateka” oraz dla seniorów. Tak naprawdę każdy moment jest dobry, żeby zacząć dbać o siebie i trenować sport jakim jest karate. Klub gości także na imprezach czy zajęciach dla dzieci poza granicami miasta. Naszą ogromną dumą jest to, że nasi podopieczni wygrywają najrozmaitsze turnieje i z radością uczestniczą w zajęciach czy wyjazdach.

Nasi instruktorzy to wielokrotni medaliści i pedagodzy, którzy przekładają swoją wiedze i doświadczenie w prace nawet z najmłodszymi dziećmi.

Współpracują z nami:

Piotr Dzierżanowski – wielokrotny medalista, członek Kadry Narodowej PUKT

Anna Fall – wielokrotna medalistka

Wioleta Szerafin – wielokrotna medalistka

 

Dlaczego Karate tradycyjne?

Działalność klubu obejmuje naukę i doskonalenie dyscypliny sportu jakim jest karate wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Udział w zajęciach sprawia, że uczestnicy poznają nie tylko jedną ze wschodnich sztuk walki, ale przede wszystkim wyrabiają w sobie nawyk prawidłowej postawy, niezbędnej podczas wykonywania poszczególnych technik, bloków i ciosów. Zwiększa się ich wydolność układu oddechowego, sercowo- naczyniowego i prawidłowa działalność narządów wewnętrznych oraz układu więzadłowo-kostno- stawowego.
Poprawi się kondycja poszczególnych cech motorycznych, ruchomość w stawach i siła mięśni tzw. gorsetu mięśniowego. Różnorodne techniki relaksacji m.in. elementy jogi wpłyną także na pozytywny sposób rozładowywania negatywnych emocji, co w przypadku dzieci i młodzieży w obecnych czasach ma ogromne znaczenie. W miarę potrzeb i możliwości proponujemy także uczestnikom zajęć weekendy sportowe jako spotkania integracyjne połączone z treningami karate tradycyjnego i rekreacją oraz obozy szkoleniowe w okresie wakacji i ferii zimowych.

Karate tradycyjne wpływa jednak nie tylko na fizyczną sferę człowieka, ale także kształtuje określone postawy moralne i intelektualne, niosąc za sobą filozofię życiową, którą z powodzeniem można zaszczepić na gruncie codziennego życia. Każde zajęcie dostosowane jest do możliwości psychofizycznych adeptów i przebiega
poprawnie pod względem metodycznym i merytorycznym w zakresie nauczania karate tradycyjnego. Instruktorzy posiadają bogatą wiedzę zdobytą na podstawie wieloletnich doświadczeń jako zawodnicy i osoby prowadzące zajęcia w zakresie tej sztuki walki. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby zadbać o swoją kondycję, sprawność fizyczną, sylwetkę, kształtować siłę ducha i własny charakter, ucząc się jednocześnie rzeczy, które się mogą przydać w sytuacjach zagrożenia. W obecnych czasach, w obliczu biernego sposobu spędzania czasu wolnego, otyłości, częstych wad postawy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, brak zainteresowania czynnościami ruchowymi to wielki zdrowotny i społeczny problem, nie wspominając już o
szerzącej się agresji i trudności w wyrażaniu negatywnych emocji w sposób społecznie akceptowany. Pożądane jest więc zainwestowanie w siebie poprzez aktywność fizyczną. Warto sięgnąć po karate tradycyjne, które jest sportem wszechstronnym, dającym również solidne podstawy do uprawiania innych dyscyplin.

Skip to content