MISTRZOSTWA ŚWIATA I PUCHAR ŚWIATA 2018

Szanowni Państwo po rozmowie z Sensei Łukaszem Wójcikiem, który jest Coachem reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata i na Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym podczas Światowego Festiwalu Renesansu Karate – Do 2018 w St. John’s Nowa Funlandia w Kanadzie przekazuję dobre wiadomości „Po piątkowych startach zawodnicy Naszego klubu zdobyli 4 medale i jest to historyczny wyczyn w całej działalności Klubu. Szymon Bęczkowski zdobył srebro w kata drużynowym oraz dwa brązy w en-bu w Pucharze Świata (w kategorii chłopiec – chłopiec i chłopiec – dziewczyna), natomiast Anna Fall obroniła tytuł indywidualnego mistrza świata w kumite. Nigdy nie myślałem kiedy 12 lat temu rozpoczynałem swoją pracę z Anią, że uda się nam zdobyć 2 złote medale na takiej imprezie jak mistrzostwa świata i na dodatek 2 lata temu wywalczyliśmy złoto w Krakowie w kategorii wiekowej kadet, a dwa lata później w St. John’s zdobędziemy złoto lecz w kategorii wiekowej junior. Ciężka, systematyczna praca przynosi efekty i mam nadzieję, że w przyszłych latach wypracujemy z Anią taką formę, aby dalej utrzymać ten wynik już w kategorii młodzieżowiec i senior. Chciałbym również podziękować wszystkim tym, którzy są zaangażowani w działalność klubu, sztabowi szkoleniowemu i technicznemu, a przede wszystkim rodzicom Ani, bez ich zaangażowania te wyniki nie byłyby możliwe. Gratuluję i dziękuję również Szymonowi i jego rodzicom za zaangażowanie, chciałbym aby nasze młodsze dzieci także mogły w przyszłości osiągać podobne wyniki i nad tym nieustannie pracujemy” – mówi Sensei Łukasz Wójcik. Miło nam również donieść, że nasz Sensei Dawid Rojowski, pracujący m.in. z Kadrą KKT KOBU Wrocław zdobył Mistrzostwo Świata w kumite indywidualnym oraz kumite drużynowym. W St. John’s Nowa Funlandia w Kanadzie startowało blisko 345 zawodników z 20 Państw. Wszystkim gratulujemy dobrej pracy i wyników.