W dniu 13.10.2018 we Wrocławiu odbył się XI Międzynarodowy Otwarty Turniej  Karate Tradycyjnego – Puchar Mistrza 2018 poświęcony pamięci Senseia Hidetaki Nishiyamy.
W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z całego kraju, reprezentujących 40 klubów. Dodatkową atrakcją turnieju był start zawodników Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, która w dniach 12-14.10.2018 uczestniczyła we Wrocławiu w ostatnim zgrupowaniu przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata i Puchar Świata.

Podczas ceremonii otwarcia turnieju zawodnicy Kadry Narodowej otrzymali oficjalne nominacje do reprezentowania Polski podczas Światowego Festiwalu Renesansu Karate-Do 2018
w Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata w Tradycyjnym Karate-Do, które to zawody odbędą sie w dniach 22-28.10.2018r. w St. John’s Nowa Funlandia w Kanadzie.

Głównym organizatorem zawodów był Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław – Stowarzyszenie i Dolnośląski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego. Patronat nad zawodami objęli Prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Pan Włodzimierz Kwieciński, Prezydent Miasta Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz i Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski.

Głównymi partnerami turnieju był: Urząd Miejski Wrocławia, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Karate Tradycyjnego i Spółka PKN ORLEN.

 

Dzieci gr. A1 – ur. 2011 i młodsi

 

9 kyu – chłopcy

 

  1. Jakub Śliwkiewicz Ozorkowski Klub Karate
  2. Michał Jarzyna Krakowski KKT
  3. Milan Chmielek Krakowski KKT

 

8 kyu – chłopcy

 

  1. Jakub Brożko Krakowski KKT
  2. Krzysztof Słodkowicz Krakowski KKT
  3. Adam Szot Dolnośląska AKT Wrocław
  4. Mateusz Cieśla Krakowski KKT

 

7 kyu – chłopcy

 

  1. Mikołaj Janusz AKT Niepołomice
  2. Bartłomiej Góra KKT „Chidori”
  3. Dominik Leder KKT KOBU Wrocław
  4. Kryspin Sozański KK NIDAN Zielona Góra

 

6 kyu – chłopcy

 

  1. Franciszek Kotuła Krakowski KKT
  2. Stanisław Mucha MUKS Bytom
  3. Michał Dokupil Kluczborski KK

 

9 kyu – dziewczynki

 

  1. Alicja Ryż Krakowski KKT
  2. Sandra Świekatuń KKS Sento-Kan Chocianów
  3. Milena Różańska KKS Sento-Kan Chocianów
  4. Nina Janisiów KKT KOBU Wrocław

 

8 kyu – dziewczynki

 

  1. Eliza Dziedzic AKT Niepołomice
  2. Natasza Skwarska KKT Polkowice-Lubin
  3. Zuzanna Matoga AKT Niepołomice
  4. Iga Dobrzańska AKT Niepołomice

 

7 kyu – dziewczynki

 

  1. Zofia Fiertak AKT Niepołomice
  2. Nadia Lis Krakowski KKT
  3. Helena Moskwa Krakowski KKT
  4. Milena Sokołowska KKT „Orzeł” Poznań

 

6 kyu – dziewczynki

 

  1. Antonina Dawicka Kluczborski KK
  2. Alicja Wolf MUKS Bytom

 

 

Dzieci gr. A – ur. 2009, 2010

 

9 kyu – chłopcy

 

  1. Jacek Czapnik Krakowski KKT
  2. Fabian Stachurski Ozorkowski Klub Karate

 

8 kyu – chłopcy

 

  1. Krzysztof Baran AKT Niepołomice
  2. Maciej Musioł MUKS Bytom
  3. Tomasz Winiarski KKT Polkowice-Lubin
  4. Jakub Nienartowicz AKT Opole

 

7 kyu – chłopcy

 

  1. Jakub Szeląg AKT Niepołomice
  2. Kamil Sobczak UKS KT „Orzeł” Września
  3. Allan Paszcza Krakowski KKT
  4. Marcel Bartoszewicz KKT Polkowice-Lubin

 

6 kyu – chłopcy

 

  1. Wojciech Kochan AKT Niepołomice
  2. Nikodem Stawiarski AKT Niepołomice
  3. Adam Datka AKT Niepołomice
  4. Filip Gawroński Klub Karate Bytów

 

5-4 kyu – chłopcy

 

  1. Antoni Frankowski KKT „Orzeł” Poznań
  2. Maksymilian Morzyk MKKT „Nikobushi” Grodzisk Mazowiecki
  3. Mateusz Maciejowski Krakowski KKT
  4. Filip Gil MUKS Bytom

 

9 kyu – dziewczynki

 

  1. Liliana Misiura MUKS Bytom
  2. Maja Gas Krakowski KKT

 

8 kyu – dziewczynki

 

  1. Judyta Ropka AKT Niepołomice
  2. Alicja Luberda AKT Niepołomice
  3. Amelia Danicka Akademia Karate Głuchołazy
  4. Alicja Faszczowa AKT Niepołomice

 

7 kyu – dziewczynki

 

  1. Julia Cieśla Krakowski KKT
  2. Antonina Majewska Krakowski KKT
  3. Zosia Studzienna Akademia Karate Głuchołazy
  4. Oliwia Szymczyk Dolnośląska AKT Wrocław

 

6 kyu – dziewczynki

 

  1. Karolina Kosek AKT Niepołomice
  2. Katarzyna Pudełko Krakowski KKT
  3. Martyna Jeziorowska KKT Polkowice-Lubin
  4. Nina Zięba Krakowski KKT

 

5-4 kyu – dziewczynki

 

  1. Teresa Klimowicz Krakowski KKT
  2. Kaja Zygmunt Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław
  3. Hanna Janusz AKT Niepołomice
  4. Hanna Adamska Kluczborski KK

 

 

Dzieci gr. B – ur. 2008, 2007

 

8 kyu – chłopcy

 

  1. Witold Waluś AKT Niepołomice
  2. Dawid Sieradzki Ozorkowski Klub Karate
  3. Kajetan Prysak MUKS Bytom
  4. Dawid Tuleja AKT Niepołomice

 

7 kyu – chłopcy

 

  1. Norbert Mianowany KKT „Chidori”
  2. Jan Męcner AKT Niepołomice
  3. Adrian Ropka AKT Niepołomice
  4. Szymon Męcner AKT Niepołomice

 

6 kyu – chłopcy

 

  1. Franciszek Fiertak AKT Niepołomice
  2. Maksymilian Neć Tomaszowski KKT
  3. Franciszek Jarzembiński Klub Karate Bytów
  4. Franciszek Siedlik Krakowski KKT

 

5-4 kyu – chłopcy

 

  1. Bartłomiej Kochan AKT Niepołomice
  2. Oliwier Szkudlarek TS SOKÓŁ Aleksandrów Łódzki
  3. Kacper Pogoda MUKS Bytom
  4. Kacper Raniszewski AKT Niepołomice

 

3-1 kyu – chłopcy

 

  1. Jan Janusz AKT Niepołomice
  2. Hubert Mazur AKT Niepołomice
  3. Igor Ciskał RKK „Chikara”
  4. Aleksander Kil MUKS Bytom

 

8 kyu – dziewczynki

 

  1. Gabriela Baran AKT Niepołomice
  2. Julia Pachura Akademia Karate Głuchołazy
  3. Emilia Nyga KS HIKARI Oleśnica
  4. Weronika Kurzepa MUKS Bytom

 

7 kyu – dziewczynki

 

  1. Julia Nowak Ozorkowski Klub Karate
  2. Amelia Jatczak Ozorkowski Klub Karate
  3. Maja Majewska Płocka AKT
  4. Maja Kaletta KKT Polkowice-Lubin

 

6 kyu – dziewczynki

 

  1. Gabriela Kiszka AKT Niepołomice
  2. Magdalena Różyło MUKS Bytom
  3. Magdalena Chorąży Krakowski KKT
  4. Emilia Krzyworzeka Krakowski KKT

 

5-4 kyu – dziewczynki

 

  1. Aleksandra Nalepa AKT Niepołomice
  2. Wiktoria Wikira Zamojski KKT „Renesans”
  3. Marta Ciszak KKT „Orzeł” Poznań
  4. Zuzanna Czapnik Krakowski KKT

 

3-1 kyu – dziewczynki

 

  1. Monika Ostrowska Lubelski KKT
  2. Kinga Jaworek AKT Niepołomice
  3. Daria Dolna Płocka AKT
  4. Milena Szablewska RKK „Chikara”

 

 

Gr. C – młodzik – ur. 2006, 2005

 

9-7 kyu – chłopcy

 

  1. Sebastian Bański Tomaszowski KKT
  2. Tymon Orski KKT Polkowice-Lubin
  3. Szymon Kędracki AKT Niepołomice
  4. Jakub Wojciechowski Janowski KKT

 

6-4 kyu – chłopcy

 

  1. Jan Sadowski TS SOKÓŁ Aleksandrów Łódzki
  2. Dawid Janta MUKS Bytom
  3. Michał Czapnik AKT Niepołomice
  4. Hubert Irzyk AKT Niepołomice

 

3 kyu – 1 dan – chłopcy

 

  1. Maksymilian Klejn Kluczborski KK
  2. Wiktor Wolanin Krakowski KKT
  3. Karol Chłopicki Krakowski KKT
  4. Wiktor Janusz AKT Niepołomice

 

9-7 kyu – dziewczynki

 

  1. Klaudia Dziedzic AKT Niepołomice
  2. Zofia Męcner AKT Niepołomice
  3. Maria Męcner AKT Niepołomice
  4. Wiktoria Pyzia KKT Polkowice-Lubin

 

6-4 kyu – dziewczynki

 

  1. Wiktoria Krawiec Krakowski KKT
  2. Aleksandra Błach Krakowski KKT
  3. Kornelia Kaźmierczak UKS KT „Orzeł” Września
  4. Natalia Przywojska Ozorkowski Klub Karate

 

3 kyu – 1 dan – dziewczynki

 

  1. Julia Pogorzelska AKT Niepołomice
  2. Zuzanna Turczyn Zamojski KKT
  3. Oliwia Karolewska KKT KOBU Wrocław
  4. Julia Och IKT Włocławek

 

 

Gr. D – junior młodszy – ur. 2004, 2003

 

9-7 kyu – chłopcy/dziewczynki kata

 

  1. Sergiusz Pieczewski Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław
  2. Agnieszka Matuszak Głuchołaski KKT
  3. Michał Skrzypiec MUKS Bytom

 

3 kyu – 1 dan – chłopcy kata

 

  1. Jakub Kancerek MUKS Bytom
  2. Kamil Rak Krakowski KKT
  3. Wojciech Całka MUKS Bytom
  4. Jan Szelągowski MKKT „Nikobushi” Grodzisk Mazowiecki

 

6-4 kyu – dziewczynki kata

 

  1. Angelika Hulbój Akademia Karate Głuchołazy
  2. Oliwia Grygas AKT Opole
  3. Aleksandra Szymańska MKKT „Nikobushi” Grodzisk Mazowiecki
  4. Wioletta Wideł AKT Niepołomice

 

3 kyu – 1 dan – dziewczynki kata

 

  1. Joanna Łyżwińska Krakowski KKT
  2. Martyna Jańska Kluczborski KK
  3. Urszula Mnich RKK „Chikara”
  4. Gabriela Górecka UKS KT „Orzeł” Września

 

6-4 kyu – chłopcy kumite

 

  1. Tymon Popiół KKT Nowy Sącz
  2. Paweł Buhl AKT Opole

 

3 kyu – 1 dan – chłopcy kumite

 

  1. Jakub Kancerek MUKS Bytom
  2. Marcin Szafrański Lubelski KKT
  3. Bartosz Kozioł Krakowski KKT
  4. Mario Sardano MKKT „Nikobushi” Grodzisk Mazowiecki

 

6-4 kyu – dziewczynki kumite

 

  1. Aleksandra Szymańska MKKT „Nikobushi” Grodzisk Mazowiecki
  2. Magdalena Popiół KKT Nowy Sącz
  3. Oliwia Grygas AKT Opole
  4. Wioletta Wideł AKT Niepołomice

 

3 kyu – 1 dan – dziewczynki kumite

 

  1. Emilia Kochańska KS HIKARI Oleśnica
  2. Urszula Mnich RKK „Chikara”
  3. Karolina Witbrodt KK Wejherowo
  4. Dominika Łukasiewicz KK Pruszków

 

 

Gr. E – junior – ur. 2002, 2001

 

3 kyu – 1 dan – kata mężczyzn

 

  1. Dawid Gryzik MUKS Bytom
  2. Arkadiusz Wilkosz Krakowski KKT
  3. Jakub Obiala KKT „Kumade”
  4. Dominik Brzeziński KKT Wieluń

 

3 kyu – 1 dan – kata kobiet

 

  1. Iga Dumieńska AKT Niepołomice
  2. Paulina Tutka Lubelski KKT
  3. Monika Czupryńska OJSW „Bugei”
  4. Natalia Drożdżyńska Akademia Karate Głuchołazy

 

3 kyu – 1 dan – kumite mężczyzn

 

  1. Patryk Szymański KK „44” Łódź
  2. Dominik Brzeziński KKT Wieluń
  3. Dawid Gryzik MUKS Bytom
  4. Arkadiusz Wilkosz Krakowski KKT

 

3 kyu – 1 dan – kumite kobiet

 

  1. Anna Fall KKT KOBU Wrocław
  2. Paulina Tutka Lubelski KKT
  3. Iga Dumieńska AKT Niepołomice
  4. Marta Kopytowska KK „44” Łódź

 

 

Gr. F – młodzieżowiec – ur. 2000-1998

 

3 kyu – 1 dan – kata mężczyzn

 

  1. Wiktor Staszak AKT Niepołomice
  2. Michał Świeboda ŁAKT
  3. Michał Kłosek MUKS Bytom
  4. Wiktor Gmerek UKS KT „Orzeł” Września

 

3 kyu – 1 dan – kata kobiet

 

  1. Paulina Świercz TS SOKÓŁ Aleksandrów Łódzki
  2. Agata Kańczukowska Lubelski KKT
  3. Katarzyna Łuszczyńska KK „44” Łódź
  4. Katarzyna Goch Lubelski KKT

 

3 kyu – 1 dan – kumite mężczyzn

 

  1. Adrian Kowalski Głuchołaski KKT
  2. Kamil Muszyński TS SOKÓŁ Aleksandrów Łódzki
  3. Jan Bednarz AKT Niepołomice
  4. Daniel Wiśniak Dolnośląska AKT Wrocław

 

 

Gr. F – młodzieżowiec – ur. 2000-1998

 

3 kyu – 1 dan – kata mężczyzn

 

  1. Rafał Wajda Krakowski KKT
  2. Konrad Irzyk AKT Niepołomice
  3. Radosław Dykczyński IKT Włocławek
  4. Paweł Tomasik AKT Niepołomice

 

3 kyu – 1 dan – kata kobiet

 

  1. Katrin Kargbo AKT Niepołomice
  2. Anna Mleko                AKT Niepołomice
  3. Joanna Musiał AKT Niepołomice
  4. Aleksandra Politowicz AKT „Samuraj” Gniezno

 

3 kyu – 1 dan – kumite mężczyzn

 

  1. Paweł Tomasik AKT Niepołomice
  2. Piotr Lipczyk KK „44” Łódź
  3. Rafał Szeliga OJSW „Bugei”

 

3 kyu – 1 dan – fuku-go kobiet młodzieżowiec/senior

 

  1. Monika Soczewka Płocka AKT
  2. Aleksandra Politowicz AKT „Samuraj” Gniezno