W dniu 19 maja 2018 roku w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej 64 we Wrocławiu odbyły się zawody w Karate Tradycyjnym w ramach 11 Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach wzięło udział około 150 uczestników z 6 klubów. Głównym organizatorem zawodów był
Dolnośląski Okręgowy Zwiazek Karate Tradycyjnego. Dziewczęta i chłopcy z Dolnego Śląska walczyli w kategoriach wiekowych z podziałem na różne stopnie zaawansowania. Sponsorem głównym Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży było Miasto Wrocław oraz Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu.

W śród klubów biorących udział w zawodach byli:

  • Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław
  • Dolnośląska Akademia Karate Tradycyjnego z Wrocławia
  • Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław
  • Klub Karate Tradycyjnego SENTO-KAN z Chocianowa
  • Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego
  • Klub Karate Tradycyjnego Hikari z Oleśnicy

Turniej Oceniali sędziowie w składzie:

  • Paweł Kasperkiewicz 4 dan – sędzia główny
  • Wiesław Olewicz 3 dan
  • Anna Koper 3 dan
  • Wojciech Jeziorowski 2 dan
  • Jewgieni Budzyński 1 dan
  • Piotr Dzierżanowski 1 dan
  • Arkadiusz Bukała 5 dan – sędzia techniczny

 

W następujących kategoriach medale zdobyli:

Kategoria 7 lat i młodsi, dziewcząt (9 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Klara Bąk Hikari Oleśnica
II miejsce Pola Nastasowska Głuchołaski KKT
III miejsce Weronika Żak Hikari Oleśnica

Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (9-7 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Maciej Lach DAK Wrocław
II miejsce Bartłomiej Zabiegała Głuchołaski KKT
III miejsce Adam Szot DAK Wrocław
III miejsce Adrian Godlewski DAK Wrocław

Kategoria 8-9 lat dziewcząt (8-7 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Oliwia Szymczyk DAK Wrocław
II miejsce Gabriela Ptak Hikari Oleśnica
III miejsce Nina Kluczyńska DAK Wrocław
III miejsce Maja Stępień DAK Wrocław

Kategoria 8-9 chłopców (9-7 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Robert Lisowski Hikari Oleśnica
II miejsce Piotr Cząstkiewicz CKT Wrocław
III miejsce Antoni Stoparek Hikari Oleśnica
III miejsce Igor Gałuszka Sento-Kan Chocianów

Kategoria 8-9 grupa mieszana (6-4 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Kaja Zygmunt CKT Wrocław
II miejsce Maciej Bohr CKT Wrocław
III miejsce Oliwier Jasiński CKT Wrocław
III miejsce Borys Umański Kobu Wrocław

Kategoria 10-11 chłopców (9-7 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Damian Wojciaszek Hikari Oleśnica
II miejsce Hubert Wojciechowski Hikari Oleśnica
III miejsce Maciej Dziki Hikari Oleśnica
III miejsce Dorian Żak Hikari Oleśnica

Kategoria 10-11 lat dziewcząt (9-7 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Joanna Rosiak Hikari Oleśnica
II miejsce Martyna Leder Kobu Wrocław
III miejsce Maria Stępień DAK Wrocław
III miejsce Karolina Krala DAK Wrocław

Kategoria 10-11 lat chłopców (6-4 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Szymon Bęczkowski Kobu Wrocław
II miejsce Karol Okoń Hikari Oleśnica
III miejsce Jakub Cook DAK Wrocław
III miejsce Jakub Banaś Hikari Oleśnica

Kategoria 10-11 lat dziewcząt (6-4 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Matylda Cichy Hikari Oleśnica
II miejsce Matylda Góra CKT Wrocław
III miejsce Iga NowakDAK Wrocław
III miejsce Adriana Kurzyńska Hikari Oleśnica

Kategoria młodzik 12 – 13 lat grupa mieszana (9-7 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Barbara Cząstkiewicz CKT Wrocław
II miejsce Wiktor Ptak Hikari Oleśnica
III miejsce Mateusz Stoparek Hikari Oleśnica

Kategoria młodzik 12-13 lat chłopców (6-4 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Dawid Miłkowski DAK Wrocław
II miejsce Wojciech Kopacki Kobu Wrocław
III miejsce Bartosz Żołądkowski Hikari Oleśnica
III miejsce Szymon Ferenc CKT Wrocław

Kategoria młodzik 12-13 lat dziewcząt (6-4 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Aleksandra Piasecka Hikari Oleśnica
II miejsce Zuzanna Cichy Hikari Oleśnica
III miejsce Olga Siedlecka Hikari Oleśnica
III miejsce Amelia Grzesik Hikari Oleśnica

Kategoria Junior 14 – 15 lat chłopców (6-4 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Jakub Kowalski Hikari Oleśnica
II miejsce Mateusz Słota Sento-Kan Chocianów
III miejsce Nikodem Cybulski Hikari Oleśnica

Kategoria młodzik-junior 12-15 lat chłopców (3-1 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Hubert Pietrzak-Rogala Hikari Oleśnica
II miejsce Krzysztof Górak DAK Wrocław
III miejsce Roch Kupczak Kobu Wrocław
III miejsce Wojciech Pastusiak DAK Wrocław

Kategoria młodzik-junior 12-15 lat dziewcząt (3-1 kyu) Konkurencja kata:

I miejsce Oliwia Karolewska Kobu Wrocław
II miejsce Hanna Dziki Hikari Wrocław
III miejsce Zuzanna Wiśniak DAK Wrocław
III miejsce Magdalena Porębska Hikari Oleśnica

Leave a reply